landa
22 اسفند 1401 - 16:27

هویت‌زدایی دینی و فرهنگی 2 اقدام محوری دشمن در جنگ ترکیبی/ راهیان نور برای نسل جدید انقلاب هویت‌ساز است

جانشین نمایندگی ولی فقیه در سپاه امام رضا (ع) گفت: راهیان نور برای نسل جدید انقلاب، هویت ساز است چرا که دشمنان در جنگ ترکیبی با اولویت قرار دادن اقدامات نرم و نیمه سخت، دو اقدام محوری هویت زدایی دینی و فرهنگی را دنبال می کنند.

حجت الاسلام موسی سلیمانی در گفت و گو با خبرنگار فارس در مشهد، اظهارکرد: با توجه به تعطیلی راهیان نور در دوران کرونا و برنامه ریزی محدود سال گذشته، خوشبختانه امسال حال و هوای راهیان نور و اعزام مردم علاقمند به سرزمین نور دوباره جان تازه ای به خود گرفت و پس یک وقفه متولیان می توانند با فرصت بیشتری برنامه ریزی راهیان نور را در سال جدید داشته باشند.

وی با تاکید براینکه راهیان نور فرصت بسیار مناسبی برای تهاجم ترکیبی در مقابل جنگ ترکیبی دشمنان نظام است، ادامه داد:دشمنان در جنگ ترکیبی با اولویت قرار دادن اقدامات نرم و نیمه سخت، دو اقدام محوری هویت زدایی دینی و فرهنگی را به جد دنبال می کنند.

جانشین نمایندگی ولی فقیه در سپاه امام رضا (ع)؛ شبهه افکنی، تردید در صداقت، ایجاد بی تفاوتی در مردم، ترس در مسئولان، ایجاد گسست اجتماعی، تشدید نفرت و کینه و نافرمانی امنیتی، سیاسی و اجتماعی را از طراحی های راهبردی استکبار جهانی در راس آن آمریکا و اسرائیل غاصب با محوریت هویت زدایی دینی و فرهنگی برشمرد.

  وی در همین خصوص تصریح کرد: برنامه ریزی مناسب و جذاب برای راهیان نور می تواند، تبیین درست در جنگ شناختی، پاسخ گویی به شبهات، افزایش روحیه مقاومت، تعریف چگونگی در صحنه بودن، افزایش سرمایه و اعتماد اجتماعی، آوردن درست جوانان به صحنه را در پی داشته باشد.

 وی با تاکید براینکه راهیان نور با طراحی یاد شده از حرکت های هویت ساز برای نسل جدید انقلاب است، خاطرنشان کرد: راهیان نور می تواند حلقه واسط میان نسل جدید و پیشکسوتان جهاد و شهادت باشد چرا که با حضور نوجوانان و جوانان در راهیان نور می توان عمق تاریخی شیعه، انقلابی بودن و کارکرد معنویت و دین را تبیین کرد.

حجت الاسلام سلیمانی، یادآور شد: حضور اثر بخش نوجوانان و جوانان در راهیان نور آینده انقلاب را تضمین خواهد کرد. مهم برنامه ریزی درست، جذاب و استمرار برنامه ها پس از حضور جوانان در راهیان نور است.

انتهای پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1090886