landa
18 اسفند 1401 - 10:48

دفاع مقدس الگویی برای آزادیخواهان و ملت های منطقه است

ساری- فرمانده اسبق لشکر ۲۵ کربلا دوران دفاع مقدس را الگویی برای آزادیخواهان و ملت های منطقه دانست و گفت: حماسه عاشورا در دوران دفاع مقدس الگوی رزمندگان بوده است.

سردار حمیدرضا رستمیان در گفتگو با خبرنگار مهر با اظهار این که دفاع مقدس گنجینه‌ای از حماسه‌های بی نظیر رزمندگان، ایثارگران وشهدای گرانقدر است، افزود: پرداختن به هر موضوعی نیازمند تلاش وافر است.

وی با بیان این که در دفاع مقدس حماسه عاشورای حسینی الگوی رزمندگان بوده است، افزود: در دوران هشت ساله دفاع مقدس کربلاهای زیادی رقم خورد و بیش از ۲۲۰ هزار شهید در این دوران تقدیم شده است تا یک وجب از خاک کشور به دست دشمن نیفتد.

وی دفاع هشت ساله را بی نظیر و آن را الگویی برای همه آزادیخواهان و ملت‌های منطقه دانست و گفت: امروزه بسیاری از کشورها از این الگو استفاده کرده اند و پیروزی‌های کنونی در کشورهای منطقه نتیجه الگوگیری از دوران دفاع مقدس است.

سردار رستمیان یادآور شد: شهدا به دلیل اخلاص ماندگار شدند و امروزه ملت بزرگ و قدرشناس ایران اسلامی به دلیل آن که از فرهنگ دوران دفاع مقدس استفاده کند، نسبت به راه اندازی اردوهای راهیان نور برنامه ریزی شده است.

فرمانده اسبق لشکر ۲۵ کربلا با بیان این که حضور کاروان‌های راهیان نور در مناطق عملیاتی سبب بروز تحول درونی می‌شود، گفت: حضور در اردوهای راهیان نور سبب خودسازی می‌شود و این اردوها سبب آشنایی به فرهنگ شهیدان می‌شود.

سردار رستمیان با اشاره به ساخت اردوگاه هفت تپه در راهیان نور اظهار داشت: عملیات‌های مختلفی در منطقه هفت تپه توسط لشکر عملیاتی ۲۵ کربلا انجام شده بود.

وی گفت: هفت تپه قدمگاه و محل عروج شهیدان گرانقدر به شمار می‌رود و رزمندگان زیادی از استان‌های مختلف از این منطقه و اردوگاه حماسه‌های بزرگی را رقم زدند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1082623